Z jakého materiálu bychom měli nosit ozdoby, pokud máme alergii na stříbro? Nejvhodnějším materiálem pro nestříbrné šperky je titan, je to nealergický kov, který je ve slitinách použitých v klenotnictví i dostatečně pevný a odolný proti korozi. Další vhodné materiály jsou stále oblíbenější chirurgická ocel nebo zlato.

Existují samozřejmě i další materiály, ale ty uvedené jsou pro většinu lidí zdravotně bezproblémové (pozor na alergie) a je v nich nejširší nabídka. Může stříbro vyvolat kožní alergii? Ryzí stříbro nevyvolává kožní alergii. Ovšem neúplně ryzí stříbro může vyvolat alergii, proto je vhodné nosit pouze nejčistší stříbro, a tak se vznik kožní alergie dá vyloučit. Dermatologické testy prokazují, že takto aplikované ryzí stříbro nemá negativní vliv na lidskou pokožku.

Je stříbro bezpečné? Je bezpečné i s ohledem na děti? Stříbro je využíváno již po staletí pro ošetření a prevenci chorob a infekcí. Již antičtí Římané a Řekové vkládali stříbrné mince do vodojemů. Výsledky toxikologických testů, vykonaných na myších dokazují, že stříbro je nezávadné. NASA rovněž používá stříbro pro zachování čistoty vody na kosmických letech.

Stříbro je bezpečné jak pro děti a těhotné ženy, tak i pro staré lidi.

Pokud chcete překonat alergii na stříbro, použijte přípravky, které jsou vhodné jako podpůrný prostředek pro osoby s přecitlivělou reakcí organismu a vhodně upravuje jeho obrannou reakci. Účinnosti přípravků by se mělo dosahovat zvláštním způsobem výroby s použitím nízkých koncentrací rostlinných extraktů. Přípravek by neměl obsahovat žádné konzervační látky, barviva ani vonné a chuťové přísady.